Il Divo wywiad udzielony " The Vivoscene ".

autor: Brian Miller
 
Fragmenty wywiadu.
 
Vivoscene rozmawia  z Davidem  Millerem , amerykańskim tenorem grupy Il Divo tuż po spotkaniu z  Elżbietą II, królową Anglii, które było częścią   jej Diamentowego Jubileuszu.

V-Jak to jest  spotkać Królową ?

    D-To było ekscytujące i  również  bardzo krótkie. Byliśmy w długim rzędzie pośród ok. 100 wykonawców. Królowa jest znana jako wielka wielbicielka sztuki i wielka miłośniczka  koni, więc obchody zgromadziły licznych m.in. muzyków, artystów, miłośników jazdy konnej i  hodowców. To było trochę jak taniec z gwiazdami dla koni. Była bardzo uprzejma, i dziękował nam za bycie częścią Jubileuszu.
V – Jak wyglądało zaproszenie dla Il Divo ?

    D-Jesteśmy technicznie zespołem z Wielkiej Brytanii, wierzcie lub nie. Mieliśmy zaplanowany pobyt w Londynie podczas międzykontynentalnej trasy, więc wszystko dobrze się złożyło. W tym tygodniu udało nam się wejść do studia nagraniowego,  spotkać się w przerwie z królową,a podczas weekendu wystąpimy w telewizji.
V-Il Divo wystąpiło w kilkudziesięciu krajach w ciągu ostatnich ośmiu latach, wszystkie bilety wysprzedane . Jak to jest,  być  tak często w trasie ?

    D-Naprawdę musisz być świadomy obecnej chwili. Będąc w trasie doświadcza się  Zen,  tak wiele miast, sal koncertowych  –  dużo  się dzieje. Musisz nauczyć się koncentrować na tym, co się teraz dzieje w tej chwili, i nie myśleć o tym, co jest przed tobą. Dlatego widok królowej  był tak ekscytujący. Trudno uwierzyć,że to się wydarzyło.
V-wW tym roku (przyp.2012) występujecie w nowych krajach.

    D-Tak, po raz pierwszy jedziemy do Bułgarii i do kilku krajów w Europie Wschodniej i Środkowej. Chociaż byliśmy wcześniej w Rosji – ale był to raczej wyjazd firmowy. Teraz będzie znacznie lepiej. To kolejny etap naszej kariery. 

V – Czy macie czas na zwiedzanie miejsc, w który się znajdujecie?

    D-Często nie, i czujemy się szczęśliwi, kiedy uda nam się to robić. Na przykład, byliśmy niedawno w Japonii przez dwa tygodnie, mieliśmy  8 występów i  mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć  tego państwa i jego kultury.. Kiedy byliśmy w Chinach,  mogliśmy  zwiedzić spektakularny Wielki Mur.
V-Jak  dbacie o głos podczas całej  podróży?

    D- Nie można dopuścić do odwodnienia, wysypiać się, nie za mało i nie za wiele. I oczywiście – żywność, jedzenie , które daje Ci energię. Nie za dużo kofeiny. A potem oczywiście każdy z nas ma swoje własne sposoby rozgrzewki. Robiliśmy to przez długi czas, teraz mamy swój sposoby, śpiewaliśmy przecież noc po nocy
V-Jak to było z Barbarą Streisand?

    D Bardzo fajnie. Jest nie tylko profesjonalistką, ale i  ikoną  w świecie muzyki.  Dzieliła  scenę na równi z nami. Wiesz, otwierasz koncert, publiczność prawie nigdy nie słucha, czeka 45 minut na głównego wykonawcę. Kiedy Barbara zaczynała swoją karierę zrobił to dla niej Liberace, i wystąpił z nią w środku koncertu. Ona zrobiła to samo dla nas jest bardzo szczodra i pamiętamy, że dzięki niej staliśmy się tymi ważniejszymi. 

V-Opowiedz nam o waszym nowym albumie grze Wicked.

    D-Myślę, że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Zawiera naszą wersję Chrisa Isaaka “Wicked Game”, oraz Roya Orbisona  “Crying”, a także “Don’t Cry For Me Argentina”. Wcześniej powiedziałem , że album jest  dramatyczny. Jesteśmy podekscytowani, myślę, że nasi odbiorcy również. V-Cieszymy się widząc cię na nadchodzący północnoamerykańskiego tournee.

    D – Dziękuję za wspaniałą rozmowę

 żródło ; http://vivoscene.com/feature/il-divo-the-vivoscene-interview/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s