"La Opinión"- wywiad z Sébastienem Izambard

 Od czasu założenia w 2004, grupa Il Divo wywołuje nieustanną sensację. Nie tylko za  niepowtarzalny styl i  współbrzmiące ze sobą głosy , ale także dlatego, że ich charyzmatyczni wokaliści są przedstawicielami różnych kultur i języków.

 “Magia była już na początku – powiedział  Sébastien Izambard  do Holala! przez telefon –  Francuz i członek grupy śpiewającej muzykę z  gatunku pop-opery –  “Myślę, że to połączenie wielu elementów, w tym naszych głosów i sposobu wykonania, który podoba się wielu   ludziom”.

Izambard powiedział, że Simon Cowell  wpadł na pomysł utworzenia grupy podobnej do trzech tenorów [Luciano Pavarotti, Jose Carreras i Placido Domingo], ale w wersji “ pop-opery, która jest o wiele bardziej dostępne dla szerszej publiczności..

“Po długim wyborze wokalistów , miałem szczęście dołączyć do grupy, aby reprezentować w zespole pop” – powiedział Izambard, który bez klasycznego treningu wokalnego, śpiewa tenorem a jego głos został sklasyfikowany jako vox populi.


Il Divo zdobył także liczne platyny (podwójne i potrójne) i złoto ze sprzedaży albumów. Ma również na swoim koncie –  w 2011 nagrodę dla najlepszego brytyjskiego artysty dekady i, jak dotąd, z sześciu albumów, sprzedali  na całym świecie ponad 26 milionów egzemplarzy płyt.

Co ciekawe, uroczyste zaprezentowanie  Il Divo na świecie miał miejsce w 2006, kiedy to  wraz z Toni Braxton zostali wybrani do odśpiewania motywu przewodniego Mistrzostw Świata w Niemczech –  “The Time of Our Livespiosenki,  która została  zawarte albumie Voices“, wraz z innymi utworami wykonywanymi  przez śpiewaków, takich jak m.in. Michael Jackson, George Michael, Annie Lennox, Barbra Streisand, Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Whitney Houston, Elvisa Presleya i Mariah Carey

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co zrobiliśmy do tej pory, i mam nadzieję, że nasza muzyka otworzy  drzwi  młodym  śpiewakom, którzy nie wiedzą nic o popoperze“, powiedział Izambard, który jest również znany jako francuskie Divo.

Na pytanie, czy ich niepowtarzalny operowy śpiew, może zrewolucjonizwoać czystą operę Izambard wybuchnął śmiechem  i powiedział: “Oczywiście! Mam nadzieję, że tak będzie  będzie to nieco zaskakujące, wspaniałe.

żródło: http://www.laopinion.com/Il_Divo:__magia_de_la_opera_pop#.US-cHze9bTo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s