Polskie Radio – program pierwszy – wywiad telefoniczny z Ursem!!!

Il Divo: ulubieńcy Dion i Streisand zmieniają kurs

Jedynka
14.03.2013

Il Divo: ulubieńcy Dion i Streisand zmieniają kurs

Od lewej: Sebastien Izambard, Carlos Marin, David Miller i Urs Buhler, foto: Wikipedia/CC/Sry85

– Graliśmy na największych arenach świata, z wielką oprawą i efektami specjalnymi. Teraz stawiamy na prostotę – powiedział w “Muzycznej Jedynce” Urs Buhler z zespołu Il Divo.

Zespół Il Divo to czterech śpiewaków. Artyści nagrywali m.in. z Céline Dion (przebój “I Believe In You”), Toni Braxton (hiszpańską wersję jej hitu “Unbreak My Heart”) i Barbrą Streisand. Kwartet wykonał z Toni Braxton hymn “The Time of Our Lives” na rozpoczęcie oraz zakończenie mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku.
Urs Buhler z Il Divo śmiało przyznaje, że ostatnia płyta zespołu “Wicked game”, jest – jego zdaniem – najlepsza w ich dorobku. – Ale mam też świadomość, że to już maksymalny poziom klasycznych odniesień, jaki mogą zaakceptować nasi niektórzy słuchacze. Jesteśmy w końcu grupą pop, więc nie możemy brzmieć zbyt klasycznie – mówił wokalista.
Faktycznie koncerty Il Divo często wyglądają jak teatralne show. – W 2009 występowaliśmy na olbrzymich arenach, w ubiegłym roku nieco bardziej kameralnie. I odkryliśmy, że niezależnie od wielkości zaplecza technicznego i efektów specjalnych, podchodzili do nas ludzie, którzy mówili, że chcieli po prostu posłuchać, jak śpiewamy. Dlatego teraz będziemy się skupiać bardziej na prostocie – zapowiedział wokalista.
Urs Buhler tłumaczył też, dlaczego Il Divo to zespół stawiający sobie ciągle nowe wyzwania. – Płyta “Wicked game” jest kompilacją luźno dobranych piosenek. Na kolejnym albumie postanowiliśmy obrać już konkretny kierunek. Szukać więc będziemy materiału, który sam w sobie będzie stanowił całość. Może pieśni neapolitańskie, albo piosenki filmowe… To będzie dla nas ewolucja, zmierzymy się z czymś nowym – mówił artysta w “Muzycznej Jedynce”.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Anny Will z Ursem Buhlerem z zespołu Il Divo.

żródło:  http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/802153

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s